Recenzie testujúcich mamičiek

Úvod Recenzie na plienkyRecenzie testujúcich mamičiek

Recenzie mamičiek testujúcich SIO látkové plienky značky Mommy Mouse

Robili sme nezávislý test plienok a savých vložiek značky Mommy Mouse, v ktorom testovalo 5 mamičiek spolu so svojimi drobcami SIO SYSTÉM plienky a savé vložky tejto značky podľa vlastného výberu. Mamičky, ktoré testovali plienky tejto značky sú aktívné látkovkárky z podpornej skupiny na Facebooku Nosíme látkové plienky alebo členkami podpornej skupiny na Modrom koníkoví zo skupiny Látkovkárky. 

 

Po otestovaní nám mamičky poskytli svoje skúsenosti s týmito plienkami a chcú sa so svojimi skúsenosťami podeliť aj s vami, aby vám pomohli sa rozhodnúť pri výbere látkových plienok.

 

V týchto recenziách sa môžete dočítať o skúsenostiach mamičiek s materiálom plienok, gumičkami, patentkami a podobne. Rovnako mamičky opisujú svoje skúsenosti so savými vložkami, ktoré používali.

 

Pevne veríme, že tieto recenzie vám pomôžu uľahčiť rozhodnutie pri výbere plienky alebo savých vložiek tejto značky. V prípade, že máte ešte akékoľvek otázky ohľadom plienok a savých vložiek tak nás neváhajte kontaktovať.

 

1. Testujúca mamička bola pani Martina

 

Som mamička 4 detí ale látkové plienky som začala používať až pri treťom drobcovi. Ako totálny začiatočník som vyberala plienky najmä podľa potlače :-) dnes už viem aké je dôležité si druhy plienok kus naštudovať a vybrať tie najpraktickejšie.


Už na prvý pohľad sa mi plienka Mommy Mouse podobala na značku, ktorú mám veľmi v obľube. Ihneď po vybratí pul nohavičiek som si všimla, že sú trochu menšie, ako som zvyknutá. Na dotyk sú veľmi príjemné a farby krásne žiarivé. Patentky sa zdajú byť pevné, ani raz sa mi nestalo, že by sa pri používaní plienky, odopli. Umožňujú zmenšenie plienky na maličké bábätka.


Asi azda najvačšie prekvapenie ma čakalo po rozopnutí plienky. Zvnútra je krásne vypracovaná, do najmenšieho detailu a PUL strana je prekrytá priepustným materiálom, dokonca z tej istej potlače ako vrch nohavičiek.


Záklapka pekne prekrýva savú vložku z vrchu aby nepretŕčala a tak poskytuje extra ochranu proti pretečeniu. Vzadu záklapka nie je potrebná, kedže vložka pekne sadne do nohavičiek a zadná gumička ju drží vo vnútri. Dvojitý rad patentiek a elastický prvok vpredu plienky, umožňuje, aby sedela na bábätku bezpečne a pohodlne.

 

Savé vložky


Mala som k dispozícii dva druhy savých vložiek, Polar a Bamboo Air. Vložky sa pripínaju do nohavičiek patentkami. Oboje sú kvalitne vypracované, tvarované a viacvrstvové. Vložky sú hrubšie ako som očakávala, ale kedže sa skladajú s dvoch oddeliteľných častí, tato hrúbka sa dá jednoducho regulovať.

 

Pranie


Plienku som prala spolu s ostatnými plienkami na 60C. Obom vložkám trvalo kus dlhšie vyschnúť, v porovnaní s inými plienkami, ktoré vlastním. Je to tým, že sú viac vrstvové a
majú vysokú savosť. Fľaky zo stolice sa pekne vybielili a to aj bez slniečka, ktorého je cez zimu málo.

 

Je naozaj ťažké nájsť nevýhody na tejto plienke, je pohodlná, ľahko sa zakladá na bábätko a dlho udrží malý zadoček v suchu. Azda jediné na čo si ja osobne stále nemožem zvyknúť je, že systém SIO by mal umožniť výmenu vložiek bez potreby výmeny vrchných nohavičiek. Mne príde jednoduchšie vymeniť celú plienku.
Táto plienočka, s ktoroukoľvek vložkou je tzv. Bomb proof, to znamená, že sa na ňu možte spoľahnúť, že z nej nič neunikne. :-D

 

P.S. Ocko sa aktívne zapája do prebaľovania nášho bábätka a rovnako si Mommy Mouse plienku pochvaľoval. Najviac sa mu páčia farebne rozlíšené stredné patentky, ktoré mu pomáhajú zapnúť plienočku rovnomerne na prvý krát. ;-)

 

2. Testujúca mamička bola pani Katarína

 

Plienku typu SIO značky Mommy Mouse používame približne tri týždne a zaradila sa medzi plienočky používané každý deň. Aktuálne plienočku používa moja 18-mesačná dcérka (cca 11,5 kg). Používame dva druhy savých vložiek – Thermo Air a Bamboo Air.


Vrchné nohavičky


Vrchné nohavičky sú na patentky, s jedným lemovaním okolo nožičiek. Veľkosťou sú veľmi podobné slovenským PUL nohavičkám BambiRoxy. Tento strih nohavičiek je vhodný skôr pre štíhle deti a deti normálneho vzrastu. Vzhľadom k dĺžke sedu si myslím, že nohavičky určite nevydržia do konca odplienkovania. Rovnako ako BambiRoxy, aj Mommy Mouse budeme musieť o pár týždňov odložiť (ak sa dovtedy neodplienkujeme). Na druhej strane, nohavičky zrejme veľmi dobre padnú už mesačnému bábätku.


Oproti iným PUL nohavičkám, ktoré používame, Mommy Mouse majú dve vrstvy s PUL (viď foto). Sú teda o trošičku hrubšie, zároveň mám pocit, že toto “zdvojenie” v strednej časti plienky a na krajoch zabezpečuje lepšiu vodeodolnosť plienky smerom von- v situácii, keď je vnútorná savá vložka už veľmi mokrá, PULky sú veľmi odolné – neprepúšťajú žiadnu vlhkosť von a ani vnútri nohavičiek nie je viditeľná vlhkosť. Vďaka tejto dvojitej vrstve predpokladám aj dlhú životnosť, uvidíme.

 

 


Savé vložky


Savé vložky (máme vo veľkosti L/XL) ma prekvapili s ich “miniatúrnou” veľkosťou, takže som sa zo začiatku obávala, či budú dostatočne savé a niečo vydržia. Moja nedôvera sa postupne vytratila. Aj varianta Thermo Air je na denné prebaľovanie postačujúca. Osobne však preferujem prírodné materiály (bambus, biobavlnu). Čo ma na bambusovej vložke prekvapilo je, že bambus je len na dotykovej strane so zadočkom, druhá strana savej vložky je opäť z mikrovlákna (z fotiek na eshope to nie je vidno). Nevýhodu som v tomto neobjavila, zato bambusová varianta celkom dobre schne (zrejme kvôli mikrovláknovej druhej strane).


Zhrnutie


SIO systém od značky Mommy Mouse mamičkám veľmi odporúčam. K jedným PUL nohavičkám „uživíte“ v pohode 3 – 5 savých vložiek. Prebaľovanie je veľmi jednoduché – zapnúť nachystanú plienku zvládne aj neskúsený otecko/babka. Plienka je vhodná aj na von, na cesty, prípadne ako rezervná do tašky, keď potrebujete rýchlo prebaliť. Plienočka robí veľmi malý zadok a je vhodná aj pre chodiace deti, pretože nie je veľmi široká medzi nožičkami a tak plienka detičkám nezavadzia. Jediné dve nevýhody vidím akurát v tom, že: 1) plienočka väčším deťom nemusí stačiť- ale viem, že výrobca chystá aj nohavičky vo veľkosti XL – takže pre staršie detičky bude možno potrebné kúpiť neskôr väčšie nohavičky a 2) veľmi bucľatým bábätkám môže plienka otláčať nožičky.

 

 

3. Testujúca mamička bola pani Terézia

 

Testovali sme bambusové plienky vo veľkosti L/XL. Môj prvý dojem - veľmi príjemne na dotyk, mäkkučké, ľahké a krásne farebné. Plienky vo veľkosti L/XL su kratšie ako bežné jednoveľkostné plienky iných výrobcov. Bála som sa, či nebudú môjmu 19-mesačnému drobcovi malé, ale sú akurát. Krásne sedia, netlačia, robia malý zadoček a napriek tomu nepretečú.

 

Prekvapilo ma, že menšia savá vložka je umiestnená na spodnej strane vkladačky. Trochu to stažuje manipuláciu, lebo ked sa nedá celkom rovno, môže tlačiť. Keď sa vložka pripne patentkami o nohavičky, už sa nenapráva tak ľahko.

Moje dieťa mi občas pri prebaľovaní vytiahne plienku spod seba a keď ju znova ukladám, tak sa mi už ťažko narovnáva. Pri bábätkách v tom, ale nevidím problém, skôr pri väčších neposedných deťoch.

 

Vrchné nohavičky majú z vnútornej strany našitú látku, čo ja osobne vnímam ako veľké mínus.

SIO systém uprednostňujem práve preto, že keď sa nohavičky nezašpinia stolicou, dajú sa použiť viackrát a netreba ich hneď prať. Zvykli mi vystačiť na celý deň jedny, pri väčšom šťastí aj na dva. Keď je zvnútra látka, ta aj pri obyčajnom pocikaní navlhne a už smrdí močom. Toto mne veľmi vadí a tým pádom pre mňa plienka nespĺňa jednu zásadnú výhodu SIO oproti AIO.

 

Nenašla som využitie ani pre PUL pásik na brušku, na založenie vložky do nohavičiek. Nie som naň zvyknutá (tiež z dôvodu navlhnutia) a tak sme ho nevyužívali. Ale pravdepodobne ho využijú mamičky, čo používajú flip nohavičky.

 

Uprednostňujem vrchné nohavičky s flisovým lemom (zvyk, prídu mi príjemnejšie na nosenie a mám pocit, že lepšie sadnú). Pri týchto plienkach som si ale až po prvom použití uvedomila, že tam nie je. Takže nechýba, plienky krásne sadnú aj bez neho a netlačia.

 

Výrobca udáva, že vrchné nohavičky sa môžu prať na 60-ke. To som neskúšala. Som zvyknutá prať ich na 40, a tak nemám otestované, či si zachovajú aj po prani na 60 svoje vlastnosti. Pri použivaní nevznikli žiadne problémy, plienky sa ľahko prali, neostali na nich žiadne nežiadúce fľaky a nezmenili tvar.

 

Som rada, že sme mali možnosť vyskúšať nové plienky.

 

4. Testujúca mamička bola pani Barbora

 

SIO plienky Mommy Mouse som mala možnosť vyskúšať už ako mamička „zabehnutá“ v látkovaní. Myslela som, že už poznám všetky typy plienok, no SIO systém sa ku mne dostal až tentokrát. A som tomu rada. Jednoduché riešenie nasadenia plienky určite ocenia mamičky všetkých aktívnych detí.

 

Pripínanie savých vložiek pomocou patentiek je rýchle a výhodu vidím hlavne v tom, že mi po použití ostanú vrchné PUL nohavičky, ktoré ako pri kapsových plienkach nemusím hneď prať. Samotná plienka má veľmi príjemný materiál na dotyk,gumičky pekne obopínajú nožičky dieťatka, dvojradové zapínanie na brušku je taktiež výhodou.

 

Na prednej strane je navyše ochranná záklapka , ktorá bráni pretekaniu cez vrchnú časť plienky.

 

Zo savých vložiek používame Polar Air a Thermo Air, za mňa skôr materiál Polar Air, hlavne väčšou savosťou vložky a tým že ide o mikroflees, aj po použití plienky je povrch na dotyk takmer suchý, takže je to ideálne riešenie na pobyt vonku.

 

Obe vložky majú ešte prídavnú vložku „booster“, ktorá zvyšuje savosť, ja ich používam vždy spolu, pripínajú sa jednou patentkou na zadnej strane hlavnej vložky, čo je pre mňa asi jediné mínus, lebo táto menšia vložka potom akoby „lieta“ v plienke a treba ju tam trochu upraviť pred nasadením.


Celkovo hodnotím plienku Mommy Mouse veľmi pozitívne - materiálom, savosťou, pekným dizajnom, ochrannými prvkami pred zatekaním (gumičky okolo nožičiek, vrecko na brušku).


5. Testujúca mamička bola pani Vladimíra

 

Vo februári 2017 som dostala možnosť testovať SIO systém plienok značky Mommy Mouse. Konkrétne som testovala PUL vrchné nohavičky vzor "more" a savé vložky SIO Polar-Air a nočnú bambusovú savú vložku.


Prvé, čo ma prekvapilo, bolo to, že plienky sú vyrobené v Poľsku. Doteraz sme používali plienky slovenskej,českej značky a aj z USA. Poľské plienky som nemala doteraz v ruke. Na prvý omak boli príjemné.


Vrchné nohavičky sú riešené tak, že pokožka dieťatka sa nedostane do kontaktu s PUL materiálom. Z vnútra sú prešité tiež látkou a sieťkou. Pre mňa je to veľké plus týchto plienok, lebo moje deti niekedy zvykli zareagovať podráždením na PUL materiál. Tu to bolo OK.


Gumičky sú dostatočne pružné, dieťatko neotláčajú. Po bokoch majú len jeden rad gumičiek, čo môže pri malinkých bábätkách byť trochu na škodu, lebo riedka stolica niekedy rada vytečie. My sme s tým problém nemali, keďže už mám väčšie dieťatko (11mesiacov) a už má tuhú stolicu. Vo vnútri má plienka aj záklapku na brušku, takže savá vložka je schovaná pod záklapkou a dieťatko nemá na brušku mokrú plienku. Čo sa týka zapínania, plienka má dvojitý rad patentiek a po zapnutí pekne drží tvar, "neuteká". Príjemným doplnkom je elastický prvok na zapínaní, takže aj keď zapnem pevnejšie, bábo neotláča.


Čo sa týka savých vložiek, tak savosť je na 1*. Vložky Polair-Air sú z materiálu, ktorý ostáva na povrchu suchý. Malý mal suchý zadoček aj pri testovaní v noci. Pokožka sa nepodráždila. Nočná verzia tiež potešila. Savosť bola postačujúca. Bambusová vložka po opraní schla dlhšie - vzhľadom na savejší materiál.


Pripínanie k PUL vrchným nohavičkám je praktické a jednoduché. Patentky na pripínanie savých vložiek nie sú kompatibilné s tými, čo mám doma, ale neodradilo ma to na kombinovanie vrchných nohavičiek a aj iných vkladačiek, keď boli originál savé vložky mokré. Do vrchných nohavičiek som použila aj klasické štvorce.


Pre mňa je tento SIO systém príjemným doplnením našej plienkovej výbavy. Používa sa jednoducho a zvládne to aj babička alebo tatino, keď je plienka nachystaná. Ja aj môj synček sme spokojný a určite by som ho odporučila kamoške.


Ešte raz ďakujem za možnosť testovať plienky, a ak bude možnosť rada sa zapojím aj nabudúce.


Môjmu synovi teda sadli dokonale a som rada že sme obohatili náš plienkový sortiment o tieto kúsky.

Copyright 2016 - 2023 © mojobchodik.sk